تبلیغات
کانون فرهنگی هنری امام جعفرصادق علیه السلام - متنی ادبی با عنوان "کرب و بلای غزه؟!"
کانون فرهنگی هنری امام جعفرصادق علیه السلام
اللهم عجل لولیک الفرج

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1387

بِسمِ اللهِ المُعِزَّ الأوْلیاءِ المُذِلَّ الأعداءِ

کرب و بلای غزه؟!

خورشید ،آرام آرام، چهره در نقاب کوه می کشد! غبار برخاسته از نبرد روبه پایانی می نهد!

سکوتی جان برکن ، سوزان و بی رحم تنها سخن پیچیده در صحراست.ناگاه به صدایی خشن پرده سکوت دریده می شود:

" آقا و مَردانشان را کشتیم ؛ حال ، آشیانه شان را طعمه حریق کنید! زنان و کودکانشان را آواره کنید! بر مقاومانشان دندانه های تازیانه ارزانی دارید! به هیچ رحم نکنید! "

آه ! حال ، دیگر خورشید، در پشت حجابی از شب مخفی شده است. بادی سرد ، دل را به یاد مدینه ، دیار عشق می اندازد ؛ آن دم که چون در کوچه هایش گام می نهادی آرامشی بر قلبت سایه می افکند ، وصف ناشدنی و بدین هنگام نیش تلخ خار ، بی رحمانه پای کودکان را می درد.

امّا . . . ! آری ! امّا الآن چه؟ چشم فرو بسته ایم یا فرط گناه کورمان کرده است؟

فَأیْنَ تَذهَبون؟

دوست عزیز!

آن روزکربلای حسین علیه السلام ، میوه ی دل زهرا سلام الله علیها ،نیاز به یک لبیک ندای از دل برخاسته ی " هل من ناصر " داشت تا بی باک چون برق برآستان مولا بدرخشد و حال ، غزه ، قطعه ای از کربلاست ؛ پس چرا سکوت ؟

اگر آن روز،چون یلِ علمدار ،دست به مشک می برد دیده خونبار کودکانی را خنده غرور جایگزین می شد؛ تو هم بیا و دست در دست مولای عشق نِه ، با مشک هایی از درد، ناله برآور که اشک و خون از دیدگان غزه چون سیل روان است.

گر ز بند خجلت بیرون آیم ، چهره در چهره ات کرده ، بی تعارف قلم بر کاغذ می رانم که: ای آنکه چون بر تو سخت گیرند فریاد بر می آوری که زمین و زمان به بی رحمی روی نهاده، به پا خیز که فریادِ العَطشِ کمک از سرای عشق ، غزه ، سوی جهان می رسد که:

" قُل إنَّما أعِظُکُم بِواحِدةٍ أن تَقوُموُا لِاللهِ مَثنی وَ فُرادی "

مردم! یک چیز را چون مروارید نگینِ زندگی خویش کنید : کـمـر همت  بـسته ، از برای خدای تک تک به پا خاسته و یا دست در دست همدم راهی نهاده ، هردو قیام کنید.

حیف که دیگر چون اباالفضل ، ماه فروزان بنی هاشم، پای برعرصه وجود خاکی نخواهد نهاد و إلّا به چشم باز می دیدی که چون به غیرت عباس ناسازگار آید آن سفکِ دماء بی گناه و این سکوت مرگ بار.

آخر تا به کی نسیم از سوی آن دریای خون ، ندای مردی را‌ آهنگ آشنای گوش تو کند که: "یا لَلمُسلمین" و تو . . .؟! پس کجاست آن اشک بر عباس و درس غیرت ، میوه آن ؟

برادر مسلمان ! بیا که چون به روز حشر، به نفخ صور، در پیشگاه حضرت دوست ، چشم به چشمان مولی الابرار ، سید الشهدا دوختیم بهر جواب بدین سؤالش ، پاسخ آریم: از کربلا چه‌ آموختی ؟ از برای فرج گل نرگس به کدامین جهت قدم گذاردی؟که:

«قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَی . . .»

والسَّلامُ عَلی مَن اتَّبَعَ الهُدی
طبقه بندی: کانون،  مذهبی، 
ارسال توسط کانون فرهنگی هنری امام جعفر صادق علیه السلام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
در کل، وبلاگ ما را در چه حدی ارزیابی می کنید؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه